Ece Seçkin sahne kostümleri tartışmasıyla ilgili konuştu

Geçtiğimiz aylarda Etiler’de görüntülenen türkücü İzzet Yıldızhan, Gülşen ve Hadise’nin sahne kostümlerinin çok konuşulmasıyla ilgili yöneltilen soruya verdiği cevapla gündemden düşmeyen ‘sahne kostümleri’ tartışmasının fitilini ateşlemişti. Ünlü isim, şu ifadeleri kullanmıştı:

Her sanatçının yaşam biçimi var saygı duyarım ama şu da bilinmeli ki burası Türkiye! Herkes bu topluma göre yaşamalı. Külotla da çıkmasınlar bir zahmet. Ben demiyorum ki peçe ile çıksın. Ama sahne adabı denilen bir şey var. Herkes ekranları başında çocuğuyla birlikte izliyor bu sahneleri. Ben ekranlarda böyle şeyler görmek istemiyorum. Biz nispeten de olsa örf adetlerimize dikkat ediyoruz. Ve dikkat de etmeliyiz.
Yıldızhan’ın bu sözleri, kimileri tarafından tepki alırken, kimileri tarafından da doğru bulunmuş; sahne kostümleri tartışmasına Hande Yener, Gonca Vuslateri, Gülşen, Işın Karaca ve Alişan gibi birçok ünlü dahil olmuştu.

 

Geçtiğimiz günlerde muhabirlerle sohbet eden Alişan, Gülşen’in sahne kıyafetleri ve son konserinde bir görevlinin omuzlarına çıkıp, şarkı söylemesi hakkında ne düşündüğüyle ilgili sorulunca, “Ben o işlere hiç girmek istemiyorum. Burası demokratik bir ülke. Herkes istediği gibi giyinip istediği şarkıyı söyleyebilir. Sonuçta önemli olan ne olursa olsun sahneye çıkıp doldurması. Hayranları onu yadırgamıyor, eşi yadırgamıyor. O yüzden hiç kimseye bir şey demek düşmez” cevabını vermişti.

Tüm bu tartışmaların ardından şarkıcı Ece Seçkin, Bebek’te aracını beklerken objektiflere takıldı. Basın mensuplarının sorularına yanıt vermeyi ihmal etmeyen Seçkin, rol aldığı son reklam filminden alacağı ücret ile ilgili haberleri hatırlatan gazetecilere, “Güzel bir iş birliği oldu benim için. Reklam teklifi geldikten sonra beni en çok heyecanlandıran kısmı reklamın müziğinin sözünü ve bestesini kendim hazırlayacak olmamdı” açıklamasını yaptı.

Muhabirlerin, “Ece Hanım hazır mobilya reklamında oynamışken evi yenilettiniz mi?” sorusuna başarılı şarkıcı, “Evi yenileteceğim ama anlaşma yaptığım mobilya firmasına değil, bunu kendim yapacağım. Ben utanırım öyle şeyler istemekten, ama sağ olsunlar beni çok şımartıyorlar ve bir dediğim iki olmuyor” cevabını verdi.

Amacının Hülya Avşar’ın reklam yüzü olduğu mobilya firmasındaki rekorunu geçmek olduğunu söyleyen Seçkin, gülerek firma ile uzun soluklu bir iş birliği hedeflediğini söyledi.

Ünlü isim, reklam filmi anlaşmasından aldığı rakamın ısrarla sorulması üzerine, “Fiyat ile ilgili bir şey söylemem doğru olmaz ama 1 milyondan fazla, 2 milyondan az” demekle yetindi.

Yaz aylarında kendisini yoğun bir konser temposunun beklediğini de söyleyen güzel şarkıcı, “İnanılmaz bir konser tempom başlıyor. Buraya da kıyafet provası için geldim ve bu sene elbise yetiştiremeyeceğim çok şükür” dedi.

About admin

Check Also

Dila Tarkan 4 aylık hamile!

Dilasima Group’un varisi Dila Tarkan, 2019’dan beri aşk yaşadığı Dağhan Doğruer’den şubatta Miami’de evlilik teklifi almış, martta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.